içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Depremzede öğrenciler okuluna kavuştu

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 6 Şubat 2017 tarihinde meydana gelen 5.3'lük depremin ardından Korubaşı ve Gülpınar köylerindeki okullar hasar görünce, öğrenciler bahçelere kurulan konteyner okullarda eğitim öğretime başladı. Hasarlı okul binalarının yıkılıp yeniden yapılmasının ardından iki köydeki öğrenciler, tamamlanan yeni okullarında dersbaşı yaptı.

Depremzede öğrenciler okuluna kavuştu
Haberi Sesli Dinle

 

Ayvacık Korubaşı köyünde 12 derslikli ilk ve orta okul binası ile Gülpınar köyündeki 16 derslikli Şehit J. Uz. Çvş. Aycan Özdil Yatılı Bölge ilk ve orta okulu binaları tamamlanarak hizmete açıldı. 6 Şubat 2017 tarihinde Ayvacık’ın Yukarıköy merkezli gerçekleşen 5.3 şiddetindeki depremde okulları hasar gören ilçeye bağlı Korubaşı ve Gülpınar köylerindeki öğrenciler o tarihten bu yana AFAD’ın kurduğu konteyner okullarda eğitim görüyordu. 

 

Gülpınar ve Korubaşı'nda konteynırlarda eğitim- öğretim gören 435 öğrenci, yeni okul binalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.  Korubaşı Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Aleyna Acer, okullarına kavuştukları için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bir süreden beridir konteyner okulumuzda eğitim görüyorduk. Konteynerde şartlar zordu. Okulumuza geçtiğimizden dolayı çok mutluyuz. Devletimize çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Ayvacık’ın Korubaşı köyünde 6,1 milyon liraya mal olan ilk ve ortaokul binası, 12 derslik, yemekhane, faaliyet-oyun odası, kantin bölümü, kütüphane, rehberlik servisi, fen laboratuarı, müzik dersliği ve idari bölümlerinden oluşuyor. 

 

Gülpınar köyünde 5,7 milyon liraya mal olan Şehit J. Uz. Çvş. Aycan Özdil Yatılı Bölge ilk ve ortaokulu ise, 16 derslik, kantin bölümü, fen laboratuvarı, spor faaliyetleri yürütülen sığınak bölümü, resim dersliği ve çok amaçlı salondan oluşuyor.

 

Tarih: 17-02-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum